Wybierz kadrę z placówki


Żłobek
Przedszkole

  Kadra żłobek  


Ciocia Angelika - Gr. Słoneczka


Od dziesięciu lat praca z dziećmi daje mi możliwość spełnienia zawodowego.
Aby zrozumieć potrzeby moich małych podopiecznych i wspomagać ich w codziennym rozwoju, ukończyłam psychologię wychowawczą, szkolenie dla opiekuna w żłobku i klubie malucha dla dzieci do lat trzech, a także szkolenia z zakresu psychologii rozwojowej, pedagogiki zabawy, pedagogiki społeczno-opiekuńczej, podstawowych umiejętności psychologicznych w pracy z dzieckiem żłobkowym i rodzicem oraz pierwszą pomoc przedmedyczną.
Jestem dyplomowanym instruktorem rytmiki, a także certyfikowanym trenerem TUS I i II stopnia.
W pracy z maluchami kieruję się przede wszystkim sercem i troską o ich prawidłowy rozwój. Cieszy mnie wspólne odkrywanie tego co nowe i nieznane. Uwielbiam obserwować, jak dzieci zdobywają nowe umiejętności i imitują śpiewane i pokazywane przez nas elementy zajęć.
W pracy często odnoszę się do pedagogiki zabawy, bo to właśnie zabawa jest główną i naturalną aktywnością dzieci. Aby pobudzać zdolność do twórczego i kreatywnego myślenia oraz wspomagania przez ruch, słowo i muzykę, zdobyłam certyfikat logorytmiki, animatora zabaw dziecięcych oraz animacji teatralnej. Jestem osobą, kreatywną, cierpliwą i otwartą, szybko nawiązuję kontakt z dziećmi oraz rodzicami. Każdego dnia staram się, aby uśmiech był nieodłącznym towarzyszem na twarzach moich podopiecznych.
Wielką przyjemność sprawia mi prowadzenie sobotnich warsztatów w naszym żłobku i przedszkolu, gdzie wspólnie z dziećmi możemy tworzyć plastyczne arcydzieła.
Prywatnie jestem miłośniczką górskich wędrówek, sportu i kuchni wegetariańskiej.


Ciocia Julia - Gr. Słoneczka


Mam na imię Julia, jestem opiekunem dziecięcym, dodatkowo posiadam kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako niania oraz prowadząc zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 2-5 lat. Jestem również mamą dwójki dzieci. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Jestem osobą otwartą i troskliwą.
Najważniejsze jest dla mnie to, aby dzieci miały poczucie bezpieczeństwa i spokoju w miejscu w którym się znajdują. Lubię rysować, śpiewać i rzeźbić. Prywatnie uwielbiam podróżować i spędzać czas z rodziną.


Ciocia Kamila - Gr. Gwiazdki


Mam na imię Kamila, jestem studentką pedagogiki ze specjalnością – Terapia pedagogiczna z elementami Integracji Sensorycznej na SGGW w Warszawie. Posiadam certyfikat pierwszej pomocy przedmedycznej.
Moją przygodę z pracą z dziećmi zaczęłam, jako siostra trójki młodszego rodzeństwa, oraz niania.
Jestem osobą uśmiechniętą, wrażliwą oraz pełną energii, codziennie jestem pozytywnie nastawiona, na to co przyniesie mi nowy dzień.
Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość i satysfakcję, obserwując to jak podopieczni się rozwijają i stają się samodzielni.
W stosunku do dzieci kieruje się cierpliwością i troską o ich bezpieczeństwo.


Ciocia Lola - Gr. Gwiazdki


Swoją przygodę z dziećmi zaczęłam kilka lat temu jako niania i wtedy zrozumiałam, że to moje powołanie. Aktualnie uczę się na 4 roku Uniwersytetu Pedagogicznego. Ukończyłam kurs pierwszej pomocy. Jestem osobą spokojną, otwartą i lubię kontakt z ludźmi, a zwłaszcza z dziećmi. Praca z moimi podopiecznymi jest dla mnie wielkim wyzwaniem, które daje mi codziennie nowe doświadczenia. Każdy, nawet mały postęp dziecka traktuję jak swój wielki sukces. Do każdego podopiecznego podchodzę indywidualnie, z życzliwością, chęcią pomocy oraz szczerą empatią.
W moich działaniach wychowawczo-dydaktycznych zawsze kieruję się dobrem dziecka.


Ciocia Wiktoria - Gr. Chmurki


Ukończyłam studia I stopnia z zakresu kształcenia pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na SGGW w Warszawie. Aktualnie rozpoczęłam studia II stopnia z zakresu pedagogiki pracy z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Jestem certyfikowanym trenerem TUS I i II stopnia oraz terapeutką ręki z elementami grafomotoryki. Posiadam 3,5-letnie doświadczenie w opiece indywidualnej, w pracy z grupami żłobkowymi oraz z dziećmi potrzebującymi wsparcia w rozwoju społecznym.
Odbyłam szkolenia pt.,, Bliskość w adaptacji. Poznaj wspierające metody dla opiekunek i nauczycielek’’, ,,Postępowanie z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze’’ oraz ,,Podstawowe umiejętności psychologiczne w pracy z dzieckiem żłobkowym i rodzicem’’. Jestem osobą energiczną, ambitną, zaradną oraz pozytywnie nastawioną na każdy nowy dzień. Posiadam zdolności plastyczne oraz muzyczne.
Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i przyjemność poprzez obserwację ich stopniowego rozwoju, zdobywanie nowych umiejętności oraz osiąganie przez nich nawet najmniejszych sukcesów. Ważne jest dla mnie, aby dzieci miały poczucie bezpieczeństwa oraz dążyły do odkrywania i poznawania świata. Dodatkowo interesuje się matematyką, psychologią rozwojową oraz wiedzą z zakresu terapii pedagogicznej. Prywatnie jestem miłośniczką długich spacerów oraz gotowania. Kieruję się złotymi słowami Janusza Korczaka:
"Dziecko chce być dobre,
Jeśli nie umie - naucz
Jeśli nie wie - wytłumacz
jeśli nie może - pomóż."


Ciocia Monika - Gr. Chmurki


Ukończyłam kurs opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym, szkolenie z psychologii rozwojowej dzieci do lat trzech, szkolenie z podstawowych umiejętności psychologicznych w pracy z dzieckiem żłobkowym i rodzicem oraz pierwszą pomoc przedmedyczną, ukończyłam również filologię romańską.
Posiadam trzyletnie doświadczenie w opiece na dziećmi, zarówno indywidualnej jak i grupowej. Praca z najmłodszymi jest dla mnie prawdziwą przygodą, dzięki której codziennie mogę towarzyszyć im w odkrywaniu świata i uczyć się dzięki nim czegoś nowego. Jestem osobą otwartą, rozumiejącą złożoność dziecięcych zachowań i do każdego dziecka staram się podchodzić indywidualnie.
Prywatnie bardzo lubię uczyć się języków obcych.Uwielbiam też wszelką twórczość plastyczną, dlatego ogromną radość daje mi organizowanie zajęć sensoplastycznych w naszym żłobku.


Ciocia Natalia - Gr. Chmurki


Jestem absolwentką studiów socjologicznych na UW. Praca z dziećmi towarzyszy mi od wielu lat, czy to w opiece indywidualnej nad dziećmi, czy w opiece nad własną trójką dziećmi. Wiedzę fachową zdobywałam współpracując z fundacjami, które zajmują się wsparciem i rozwojem dzieci. Współpracowałam z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (daw. Fundacja Dzieci Niczyje) w ramach programu Dobry Rodzic, Dobry start wspierając młodych rodziców z małymi dziećmi.
Kończyłam kursy z Psychologii wczesnorozwojowej, Porozumienia bez przemocy Rosenberga, Kreatywnych zabaw dla dzieci, Animacji artystyczno-ekspresyjnych i rekreacyjnych dla dzieci oraz Opiekuna dziennego w żłobku w Centrum Psychologicznym Widnokrąg. Najwięcej jednak uczę się od naszych małych podopiecznych, którzy każdego dnia dostarczają nie lada wyzwań i niespodzianek.
Uważność i cierpliwość to są wartości, które zawsze stawiam na pierwszym miejscu w kontaktach z dziećmi. Słuchanie ich potrzeb i otwartość na mały-wielki świat, towarzyszenie im w codziennych zmaganiach i wyzwaniach są dla mnie bezcenne i sprawiają, że każdy dzień pracy zaczynam z uśmiechem.

  Kadra Przedszkole  


Pani Klaudia - Dyrektor przedszkola ds. pedagogicznych/ główny nauczyciel


Mam na imię Klaudia, ukończyłam studia I stopnia o profilu pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna obecnie zaczęłam studia podyplomowe - organizacja i zarządzanie oświatą. Praca z dziećmi daje mi wiele radości oraz satysfakcji. Jestem osoba pogodną , wrażliwą i otwartą na potrzeby drugiego człowieka, co jest równie ważne w pracy z najmłodszymi. W życiu codziennym i zawodowym kieruję się myślą Janusza Korczaka „Kochaj i dawaj przykład”. Praca z dziećmi daje mi dużo zadowolenia, gdyż mam świadomość, że codziennie pomagam im odkrywać i zdobywać nowe umiejętności oraz wartości.Dodatkowe wykształcenie jakie zdobyłam to:

- Trener Umiejętności Społeczny I i II stopień
- Terapia ręki
- Terapia psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu i szkole
- Ćwiczenia i zabawy korygujące wadę postawy
- Co z tymi emocjami? Rozpoznawanie, kierowanie i regulowanie
- Spotkania z rodzicami i rozmowy na trudne tematy
- Zaburzenia napięcia mięśniowego
- Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
- Sensoplastyka
- Bajkoterapia
- Trener Kontroli Złości

Jako trener TUS pragnę pracować z dziećmi nad umiejętnościami pomocnymi do radzenia sobie w sytuacjach emocjonalnych. W dalszym ciągu pragnę poszerzać swoje kwalifikacje. Cechuje mnie kreatywność i energia do pracy, posiadam też zdolności plastyczne, manualne oraz muzyczne. Chciałabym zadbać o rozwój dzieci w zakresie rysunku i prac plastycznych oraz motoryki małej przygotowującej dzieci do pisania.
Priorytetem w mojej pracy zawodowej jest dążenie do jak najlepszej jakości pracy, która daje ogromną satysfakcję i owocuje uśmiechniętymi buziami naszych przedszkolaków oraz rodziców. Indywidualne podejście do dzieci jest dla mnie bardzo ważne. Chciałabym, aby to przedszkole było miejscem w którym każde dziecko może być w pełni sobą, aby móc odkrywać i rozwijać swój potencja.